۱۳۹۱ آبان ۱۱, پنجشنبه

باج گیری های امریکا

امریکا بخاطر اینکه دهان خیلی از دولت ها و بانک ها را ببندد، به بانک استاندارد چارترد خود معترض شد و خواستار توضیحات کامل از طرف مسئولین این بانک به کنگره امریکا شد.
علی رقم تمام تحریم هایی که امریکا و دیگر دولت ها در رابطه با ایران داشته اند، بانک استاندارد چارترد به رابطه با دولت ایران ادامه داده و این بانک هنوز امیدوار است که بتواند با نهادهای امریکایی به توافق برسد. این بانک امریکایی معامله ی دویست و پنجاه میلیارد دلاری با ایران داشته است که مقامات امریکایی تحقیقات در مورد این پرونده را کما کان ادامه می دهند.
این بانک امریکایی اذعان می کند با تمام مشکلاتی که برای بانک های دنیا بوجود آمده است ولی آنها بازارهای مالی خوب در سطح دنیا دارند و هنوز نمایندگی آنها مخصوصا در خاورمیانه فعال است. 
بی شک ذهن همه ی ما به یک سو می رود و آن اینکه مگر می شود یک بانک بزرگ امریکایی سر خود با دولتی که دنیا او را تحریم کرده است وارد معامله شود به نظر من اینچنین روندی وجود داشته باشد و امریکا هنوز با این ترفندهایی که می زند،منافع مالی کشورش را در نظر می گیرد و اینکه جیب سناتورهای امریکایی به هر طریقی باید پر تر شود و هیچ راهی بهتر از این نیست که از دولتی چون دولت آخوندی ایران باج بگیرد و مسائل اعتراضی در رابطه با تحریم ها را هم در درون خود حل کند و آب از آب تکان نخورد و دولت ایران هم که خود را در سراشیبی تندی می بیند تن به این باج دهی ها می دهد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر